TE Connectivity / P&B T90N5D42-24
Power Relay 24VDC 30A SPDT (( 30.5mm 24.13mm 17.27mm)) Through Hole
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity / P&B T90N5D42-24.
TE Connectivity
Datasheet3 pagine12 anni fa
Newark
JRH Electronics
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-08-20
LTD Date2019-02-28
Parti correlate
TE ConnectivityT90N5D12-24
Relay; 20 A (Contact); 24 VDC (Input); PCB; PC Board; 1 Form C, SPDT; 660 Ohms
TE Connectivity4-1393209-0
T90 Series 20 A SPDT 24 V PCB Through Hole General Purpose Power Relay
TE Connectivity9-1393208-0
General Purpose High Power PCB Relay SPDT 30A 18VDC 380Ohm Through Hole
TE Connectivity / P&BT90S5D12-18
Electromechanical Relay 18VDC 380Ohm 30A SPDT (32.26x27.43x20.4)mm THT Power Relay
TE Connectivity / P&BT90N5D12-48
Electromechanical Relay 48VDC 2.56KOhm 30A SPDT (30.5x24.13x17.27)mm THT Power Relay
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / P&B T90N5D42-24 fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay SPDT 30A 24VDC 660Ohm Through Hole
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.036A (Coil), 24VDC (Coil), 870mW (Coil), 20A (Contact), DC Input, AC/DC Output
Power Relay; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:30A; Product Range:T90 Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Dc Monostable; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity T90N5D42-24