TE Connectivity / P&B R10-E2Y2-V700
Electromechanical Relay DPDT 3A 24VDC 700Ohm Through Hole
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
Datasheet5 pagine1 anno fa
element14 APAC
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Parti correlate
TE Connectivity6-1393765-9
Power Relay 24VDC 3A DPDT(24.1mm 18.67mm 30.2mm) Socket
TE Connectivity4-1393766-4
Power Relay 24VDC 3A DPDT(29.6x18.7x30.2)mm Socket
R10 Series Electromechanical Relay DPDT 3A 24VDC 700Ohm Socket
HC2E Amber Relay (Plug-in, Cd-Free) | Panasonic Electronic Components HC2E-H-DC24V-F
HC Series 3 A DPDT 24 VDC Through Hole Miniature General Purpose Power Relay
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / P&B R10-E2Y2-V700 fornite dai suoi distributori.
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.021A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 3A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Relay, Dpdt, 120Vac, 28Vdc, 2A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:2A; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity R10-E2Y2-V700
Special Order: R10-E2Y2-V700=R10 Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable Coil Power Rating DC: 900 mW Coil Resistance: 700 Ω Coil Special Features: Sensitive Version Industrial Panel Plug-In Monostable 900 mW 700 Ω | Power Relay | Part Number: R10-E2Y2-V700 | Internal Number: 2-1393767-9 | TE Connectivity