TE Connectivity / P&B R10-E2X2-V185
Power Relay 12VDC 185Ohm 5A DPDT(24.13x18.67x30.15)mm THT General Purpose Relay
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
Datasheet5 pagine1 anno fa
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-09-26
LTD Date2026-09-30
Parti correlate
TE ConnectivityR10-E1X2-V185
RELAY, E-MECH, GENPURP, DPDT, CTRL-V 12DC,5A,115VAC, SOLDER/PLUG-IN W/STUD, R10 SERIES
TE ConnectivityR10-E6X2-V185
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.042A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 5A
Vertical Power Relay, 2 Form C, 5A 250VAC, PCB Terminal type, 2 Coil Latching
PanasonicNC2D-L2-DC12V
Vertical Power Relay, 2 Form C, 5A 250VAC, 2 Coil Latching
PanasonicJW2SN-DC9V
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 9V | Panasonic Electronic Components JW2SN-DC9V
General Purpose Relays Power PCB Relay DPDT Sealed 12VDC
Relay,E-Mech,DPDT,Ctrl-V 12VDC,10A,250VAC/30VDC,Socket Mnt,Blade Term,MY Series
RELAY; E-MECH; POWER; DPDT; CUR-RTG 5A; CTRL-V 12DC; VOL-RTG 250/125AC/DC; SOCKET MNT
Silver Alloy 12V 5A DPDT (2 Form C) Plugin,21.5x28mm Power Relays ROHS
TE Connectivity1393258-4
SR2M Force Guided Power Relay, safety aplications, PCB and plug-in types.
Weidmuller8768660000
Electromechanical Relay 12VDC 205.8Ohm 6A DPDT(29x12.6x25.5)mm THT General Purpose Relay
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / P&B R10-E2X2-V185 fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay DPDT 5A 12VDC 185Ohm Through Hole
POWER RELAYS;INDUSTRIAL PANEL PLUG-IN;R10;2 POLE;PRINTED CKT BOARD;1-1393767-1
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.042A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), 5A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
POWER RELAY, DPDT, 12VDC, 5A, PC BOARD;; POWER RELAY, DPDT, 12VDC, 5A, PC BOARD; Product Range:TE - R10 Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:5A; Contact Voltage VAC:120V; Contact Voltage VDC:30V; Contact Configuration:DPDT; Coil Resistance:185ohm; Carry Current:5A
Relay, Dpdt, 120Vac, 30Vdc, 5A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:5A; Product Range:R10 Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity R10-E2X2-V185
Special Order: R10-E2X2-V185=R10 Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable Coil Power Rating DC: 900 mW Coil Resistance: 185 Ω Coil Special Features: Sensitive Version Industrial Panel Plug-In Monostable 900 mW 185 Ω | Power Relay | Part Number: R10-E2X2-V185 | Internal Number: 1-1393767-1 | TE Connectivity