TE Connectivity / P&B KUP-1D55-24
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 472Ohm Bracket Mount
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity / P&B KUP-1D55-24.
Master Electronics
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity1393114-1
Power Relay 24VDC 10A SPST-NO-DM(38.9mm 35.7mm 48.4mm) Socket
TE ConnectivityKUEP-3D35-24
Electromechanical Relay SPST-NO-DM 10A 24VDC 472Ohm Plain Case
PanasonicDK1A-24V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
PanasonicJS1A-24V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Through Hole
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V | Panasonic Electronic Components JW1AFSN-DC24V-F
TE Connectivity3-1415030-1
Electromechanical Relay SPST-NO 15A 24VDC 1.6KOhm Through Hole
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / P&B KUP-1D55-24 fornite dai suoi distributori.
24V AgCdO 10A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) - Power Relays ROHS
Em Rly Spst-No 10A 24Vdc 472Ohm Brkt Mnt Rohs Compliant: No
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
KUP-1D55-24=KU Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable Coil Power Rating DC: 1250 mW Coil Resistance: 472 Ω Coil Special Features: UL Coil Insulation Class B Industrial Panel Plug-In Monostable 1250 mW 472 Ω | Power Relay | Part Number: KUP-1D55-24 | Internal Number: 1393117-8 | TE Connectivity