TE Connectivity / P&B KAP-14AG-120
Power Relays 120VAC 2.25KOhm 10A 3PDT(35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine22 anni fa
Newark
Farnell
Electro Sonic
element14
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2009-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-09
LTD Date2022-04-08
Parti correlate
TE Connectivity9-1393101-6
KRPA Series Panel Plug-In Relay 3-Form C (CO) 120 VAC 2250 Ohm 2.1 VA Silver Cadmium Oxide
TE Connectivity1393100-2
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(28x31.5x42.9)mm Socket
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(44x32x42.4)mm Flange
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A 3PDT (48.8x37.29x34.93)mm Socket General Purpose Relay
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / P&B KAP-14AG-120 fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay, 3PDT, Latched, 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
RELAY, 3PDT, 120VAC, 10A; Contact Configuration:3PDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KAP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:-; Contact Voltage VAC:120VAC; Relay Terminals:Quick Connect RoHS Compliant: Yes