TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J45R3BTDG
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, RP73 Series, 45.3 ohm, 100 mW, 0.1%, 50 V
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet6 pagine14 anni fa
Electro Sonic
Newark
TE Connectivity
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD0745R3L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 45.3Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB470V
Res Thin Film 0603 47 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3AEB47R5V
Res Thin Film 0603 47.5 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB48R7V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 48.7ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J45R3BTDG fornite dai suoi distributori.
Res Thin Film 0603 45.3 Ohm 0.1% 1/10W ±15ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 45.3ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603, CHIP
Thin Film Res.-SMD RP 1J 45R3 0.1% 15PPM CUT
RESISTOR, 0603, 45R3, 15PPM; Resistance:45.3ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73