TE Connectivity / DEUTSCH DMC-M20-22AN
Rack and Panel Connector, 20 Contact(s), Male, Crimp Terminal
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
TE Connectivity
JRH Electronics
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-58.17%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2016-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
AmphenolPT02A-10-6P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 6 POS Solder ST Box Mount 6 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-12-3P
MIL Series Connector, 3 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / DEUTSCH DMC-M20-22AN fornite dai suoi distributori.
Conn Rectangular PIN 20Signal POS Crimp ST Cable Mount
Insert Module, Key N, Plug, 20Pos, 4Row; Product Range:Dmc-M Series; No. Of Rows:4 Row; Gender:Plug; Rectangular Shell Size:-; For Use With:Amp Dmc-M Series Rectangular Connectors; Insert Type:Signal; No. Of Positions:20Positions Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity DMC-M 20-22 AN
DMC-M 20-22 AN Product Type: Pin Insert Module Termination Method to Wire & Cable: Crimp Contact Plating Material: Gold Contact Retention: With Number of Positions: 20 Pin Insert Module Crimp Gold With | Standard Rectangular Connector | Part Number: DMC-M 20-22 AN | Internal Number: ZPF000000000015291 | Alias Number: BACI10BC2022PNB | TE Connectivity