TDK VLCF4028T-471MR14-2
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 250mA 4.58Ohm DCR 1515 Blister T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK VLCF4028T-471MR14-2.
Newark
Arrow Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.04%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
Parti correlate
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 34Q-Factor Ferrite 0.2A 2.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 0.8A 0.95Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 200mA 2.46Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 310mA 1.26Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.37A 1.704Ohm DCR Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK VLCF4028T-471MR14-2 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
Fixed Inductor Nonstandard 470µH ±20% 140mA 4.58Ω - -
INDUCTOR, 470UH, 0.14A, 20%, SMD; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 250mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 140mA; Product Range: VLCF Series; Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 4.58ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)