TDK NLV32T-150J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 130mA 2.8Ohm DCR 1210 T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK NLV32T-150J-PF.
IHS
Datasheet10 pagine8 anni fa
TDK
Newark
_legacy Avnet
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.70%
Modelli CAD
Scarica il simbolo TDK NLV32T-150J-PF, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Ind Chip Molded Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 120mA 1210 T/R
Ind Power Molded Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 140mA 1008 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 140mA 4.4Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 140mA 4.4Ohm DCR 1008 Automotive T/R
TAIYO YUDENLBM2016T150J
Inductor RF Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 0.19A 1.95Ohm DCR 0806 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 15uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.2A 2.5Ohm DCR 1812 T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK NLV32T-150J-PF fornite dai suoi distributori.
NLV Series 1210 15 uH ±5 % 130 mA 2.8 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 15uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 15UH, 1210; Product Range:TDK - NLV32 Series; Inductance:15µH; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Construction:Wirewound; Self Resonant Frequency (Min):20MHz; DC Resistance Max:2.8ohm; DC Current Rating:130mA; Inductor Case Style:1210; Core Material:Ferrite; Current Rating:130mA; Inductor Type:Multilayer; Q Factor:30; Q Test Frequency:2.52MHz; Resonant Frequency:20MHz; Test Frequency:2.52MHz