TDK NLC565050T-561K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 560uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 110mA 8.5Ohm DCR 2220 Blister T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK NLC565050T-561K-PF.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2016-12-22
LTD Date2017-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Wirewound 560uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.52A 1.4Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
TAIYO YUDENLHL08TB561K
Inductor Power Wirewound 560uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 0.35A 1.5Ohm DCR RDL Ammo
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Descrizioni
Descrizioni di TDK NLC565050T-561K-PF fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, SMD, 2220
SMD / SMT Inductors (Coils), L=560μH, L x W x T :
WIREWOUND INDUCTOR, 560UH, 0.11A, 2220; Inductance:560µH; DC Resistance Max:8.5ohm; Self Resonant Frequency:2.4MHz; DC Current Rating:110mA; Inductor Case / Package:2220 [5650 Metric]; Product Range:NLC Series; Core Material:Ferrite