TDK NL453232T-820J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 120mA 7Ohm DCR 1812 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK NL453232T-820J-PF.
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.12A 7Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
TAIYO YUDENLBM2016T820J
Inductor RF Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 0.085A 10.01Ohm DCR 0806 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 45mA 10Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 82uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 175mA AXL Bag
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 30 Q-Factor Ferrite 45mA T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK NL453232T-820J-PF fornite dai suoi distributori.
INDUCTOR FOR STANDARD CIRCUITS General Purpose Inductor, 82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
INDUCTOR, SHIELDED, 82UH, 20%; Product Range:TDK - NL453232 Series Inductors; Inductance:82µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:7ohm; Q Factor:50; DC Current Rating:120mA; Self Resonant Frequency:8MHz; Q Test Frequency:2.52MHz; Inductor Case Style:1812 [4532 Metric]; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)