TDK FK24C0G2E272JN000
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=2.7nF, LxWxT: 4.5x5.5x2.5mm, Lead pitch: 5mm
NRND
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK FK24C0G2E272JN000.
TDK
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di TDK FK24C0G2E272JN000 fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1810
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 2700pF ±5% C0G NP0
CAP CER 2700PF 250V C0G RADIAL