TDK CGA5C4C0G2J121J060AA
630V 120pF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK CGA5C4C0G2J121J060AA.
IHS
Datasheet18 pagine2 anni fa
Upverter
Farnell
Newark
Future Electronics
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
500V 120pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 1206
Samsung Electro-MechanicsCL31C121JHFNNNF
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
KYOCERA AVX12065A121JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 120pF C0G 1206 5% Tol
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK CGA5C4C0G2J121J060AA fornite dai suoi distributori.
CGA Series 1206 120 pF 630 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 120pF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00012uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=120pF, LxWxT:3.2x1.6x0.6mm
CAP, MLCC, C0G/NP0, 120PF, 630V, 1206
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 630, CAP VALUE: 120, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.10
CAP, 120PF, 630V, 5%, C0G/NP0, 1206; Capacitance: 120pF; Voltage Rating: 630V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: CGA Series; Operating