TDK C3225X5R2A225K230AB
100V 2.2uF X5R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3225X5R2A225K230AB.
IHS
Datasheet34 pagine4 anni fa
TDK
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+311%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
50V 2.2uF X5R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1210DD225KAT2A
1210 2.2 uF 35 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C225K9PACTU
0805 C 2.2UF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 6.3 VDC, +85DEGC, X5R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC0603C225K8PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 2.2uF X5R 0603 10%
Yageo GroupC0603C225K9PACTU
6.3V 2.2uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 2.2uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3225X5R2A225K230AB fornite dai suoi distributori.
C 1210 (3225Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X5R ±10% 2.2muF
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:3.2x2.5x2.3mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1210
Mlcc,1210,x5R,100V,2.2Μf,2.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C3225X5R2A225K230AB
Cap Ceramic 2.2uF 100V X5R 10% Pad SMD 1210 85C T/R
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 225, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20