TAIYO YUDEN NRS4010T3R3MDGG
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR 1515 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TAIYO YUDEN NRS4010T3R3MDGG.
Newark
Datasheet3 pagine4 anni fa
Datasheet2 pagine10 anni fa
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Taiyo Yuden SCT
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-08-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 0.096Ohm DCR 1514 T/R
TAIYO YUDENNRS4012T3R3MDGJV
Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.137Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 4026 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 1.7A 0.07Ohm DCR 1515 T/R
Descrizioni
Descrizioni di TAIYO YUDEN NRS4010T3R3MDGG fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
INDUCTOR, SHIELDED, 3.3UH, 1.1A, SMD; Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):1.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:NRS Series; DC Resistance Max:100mohm; Inductance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes
POWER INDUCTOR, 3.3UH, 1.4A, 20%, 58MHZ;; POWER INDUCTOR, 3.3UH, 1.4A, 20%, 58MHZ; Inductance:3.3µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.1ohm; DC Current Rating:1.4A; Self Resonant Frequency:58MHz; Inductor Case Style:4010; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.8mm