TAIYO YUDEN LP12202R7106
LP Series 2.7 V 10 F Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TAIYO YUDEN LP12202R7106.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Taiyo Yuden SCT
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2018-08-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-10-13
Descrizioni
Descrizioni di TAIYO YUDEN LP12202R7106 fornite dai suoi distributori.
Cap Supercap 10F 2.7V 20% (12.5 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.045 Ohm 70C
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 10F 2.7V
Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor, 2.7V, 10F, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000000uF, Through Hole Mount
10F 2.7V 45m¦¸@ 1kHz ¡À20% 20mm*22mm
Double Layer Capacitor, 10F, 20%, Rad; Capacitance:10F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Can; Esr:0.045Ohm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP12202R7106