TAIYO YUDEN LP08152R7245
LP Series 2.7 V 2.4 F Ø8x15 mm LS=3.5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TAIYO YUDEN LP08152R7245.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Master Electronics
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-59.43%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2018-08-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di TAIYO YUDEN LP08152R7245 fornite dai suoi distributori.
Cylinder Type Electric Double Layer Capacitor 2.4F 2.7V 2-Pin Radial Leaded Through Hole
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 2.4F 2.7V
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.4e+06uF, Through Hole Mount
2.4F 2.7V 120m¦¸@ 1kHz ¡À20% 15mm*17mm
DOUBLE LAYER CAPACITOR, 2.4F, 20%, RAD;; DOUBLE LAYER CAPACITOR, 2.4F, 20%, RAD; Capacitance: 2.4F; Voltage Rating: 2.7V; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Product Range: LP Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Lead Spacin
Double Layer Capacitor, 2.4F, 20%, Rad; Capacitance:2.4F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:3.5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Can; Esr:0.12Ohm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP08152R7245