STMicroelectronics STPS5L25B-TR
Single Low Drop Power 5 A 0.35 V Schottky Rectifier Surface Mount - TO-252-3
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per STMicroelectronics STPS5L25B-TR.
STMicroelectronics
Datasheet8 pagine13 anni fa
Components Direct
Factory Futures
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-25.12%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 30V V(RRM), Silicon
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V DPAK / Rectifier Diode Schottky 100V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 40V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252
STMicroelectronicsSTPS5H100B-TR
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.SBR1045CTL-13
Diode Super Barrier Rectifier 45V 10A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Descrizioni
Descrizioni di STMicroelectronics STPS5L25B-TR fornite dai suoi distributori.
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 25V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode Schottky 25V 5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
DIODE, SCHOTTKY, 5A, 25V; Diode Configuration: Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 25V; Forward Current If(AV): 5A; Forward Voltage VF Max: 470mV; Forward Surge Current Ifsm Max: 75A; Operating Temperature Max: 150°C; Diode Case Style: TO-252; No. of Pins: 4Pins; Product Range: STPS5 Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (17-Dec-2015); Alternate Case Style: TO-252; Current Ifsm: 75A; Diode Type: Schottky; Forward Current If Max: 5A; Forward Voltage: 470mV; Junction Temperature Tj Max: 150°C; RMS Current If: 7A