STMicroelectronics STM32WB55VEQ6
STMicroelectronics STM32WBMCU, ARM Cortex M0+, ARM Cortex M4, 129, UFBGA
Production
Pagina del produttore
Prezzo e stock
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.69%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di STMicroelectronics STM32WB55VEQ6 fornite dai suoi distributori.
Mcu, 32Bit, 64Mhz, Ufbga-129 Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STM32WB55VEQ6
Microcontroller ARM Based 32-Bit 512KB 1.71V to 3.6V 100-Pin BGA
Avnet Japan
MCU-Application Specific 32 bit, 64 MHz, 256 KB RAM/512 KB Program, 1.71 V to 3.6 V in, UFBGA-129
Ultra-low-power dual core Arm Cortex-M4 MCU 64 MHz, Cortex-M0+ 32MHz with 512 Kbyte of Flash memory, Bluetooth LE 5.0, 802.15.4, Zigbee, Thread, USB, LCD, AES-256, -40°C to 85°C, UFBGA 7X7 129 B P 0.5, RoHS