STMicroelectronics STM32L152R6T6
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 32 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, LCD, USB
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per STMicroelectronics STM32L152R6T6.
IHS
Datasheet133 pagine10 anni fa
Upverter
Farnell
STMicroelectronics
Introduction Date2010-04-02
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsSTM32L151R6T6
STM32L151R6T6,32bit ARM Cortex M3 Microcontroller,32MHz,32 kB Flash,64-Pin LQFP
STMicroelectronicsSTM32L151R6T6A
Ultra-low-power ARM Cortex-M3 MCU with 32 Kbytes Flash, 32 MHz CPU, USB
STMicroelectronicsSTM32L051R6T6
MCU 32-Bit Ultra Low Power STM32L ARM Cortex M0+ RISC 32kB Flash 64-Pin LQFP Tray
Descrizioni
Descrizioni di STMicroelectronics STM32L152R6T6 fornite dai suoi distributori.
MCU 32-bit STM32L ARM Cortex M3 RISC 32KB Flash 2.5V/3.3V 64-Pin LQFP Tray
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 32MHz, CMOS, PQFP64
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP / ARM® Cortex®-M3 STM32L1 Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
MCU, 32BIT, CORTEX-M3, 32MHZ, LQFP-64; Product Range: STM32 Family STM32L1 Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M3; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 32MHz; Program Memory Size: 32KB; RAM Memory Size: 10KB; No. of Pi
IC, MCU, 32 BIT, 128KB FLASH, 64 LQFP; Controller Family/Series:(ARM Cortex) STM32; Core Size:32bit; No. of I/O's:51; Program Memory Size:32KB; EEPROM Memory Size:4KB; RAM Memory Size:10KB; CPU Speed:32MHz; Oscillator Type:External, Internal; No. of Timers:6; Peripherals:ADC, DAC, DMA, LCD Controllers, PWM, Timer; No. of PWM Channels:4; Digital IC Case Style:LQFP; Supply Voltage Range:1.8V to 3.6V; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; No. of Pins:64; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)