STMicroelectronics LD1117DT25CTR
LD1117 Series 1300 mA 2.5 V Fixed SMT Positive Voltage Regulator - TO-252
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per STMicroelectronics LD1117DT25CTR.
Augswan
Datasheet44 pagine13 anni fa
Upverter
element14
Verical
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-35.15%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsLD1117DT18CTR
LD1117 Series 1300 mA 1.8 V Fixed SMT Positive Voltage Regulator - TO-252
STMicroelectronicsLD1117DT18TR
STMicroelectronicsLD1117DT33TR
LD1117 Series 1300 mA 3.3 V Fixed SMT Positive Voltage Regulator - TO-252
Texas InstrumentsLMS8117ADT-ADJ
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.8V 1A 3-Pin(2+Tab) TO-252 Rail
Texas InstrumentsLMS8117ADTX-3.3
1A Low-Dropout Linear Regulator 3-TO-252 0 to 125
Descrizioni
Descrizioni di STMicroelectronics LD1117DT25CTR fornite dai suoi distributori.
IC, LDO VOLT REG, 2.5V, 0.8A, D-PAK-3; Primary Input Voltage:15V; Output Voltage Fixed:2.5V; Dropout Voltage Vdo:1.1V; No. of Pins:3; Output Current:800mA; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Filter Terminals:Surface Mount
Ldo Voltage Regulator, 2.5V, 0.8A, D-Pak-3; Tensión De Entrada Mín.:-; Tensión De Entrada Máx.:15V; Corriente De Salida:800Ma; Tensión De Caída Vdo:1.1V; Diseño Del Regulador Ldo:To-252; Núm. De Contactos:3 |Stmicroelectronics LD1117DT25CTR