STMicroelectronics FERD20U60DJF-TR
Rectifier Diode, Single, 60 V, 20 A, 505 Mv, 180 A, 150 C Rohs Compliant: Yes
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet8 pagine13 anni fa
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-06-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
STMicroelectronicsFERD20U50DJF-TR
FERD20U50 Series 50 V 20 A SMT Field Effect Rectifier Diode - PowerFlat (5x6)
STMicroelectronicsFERD15S50DJF-TR
Field-Effect Rectifier Diode (non Schottky) 50V 15A 8-Pin Power FlAT T/R
Diodes Inc.SBR15U50SP5-13
Diode Super Barrier Rectifier 50V 15A 3-Pin PowerDI 5 T/R
Rectifier Diode Schottky 50V 15A 3-Pin(2+Tab) SMPC T/R / DIODE SCHOTTKY 50V 15A TO277A
Diodes Inc.SBR3060CTB-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 15A, 60V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Diodes Inc.SBRT15U50SP5-13D
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 50V 15A 3-Pin(3+Tab) PowerDI 5 T/R
Descrizioni
Descrizioni di STMicroelectronics FERD20U60DJF-TR fornite dai suoi distributori.
FERD20U60 Series 60 V 20A SMT Field Effect Rectifier Diode - PowerFlat (5x6)
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 20A, 60V V(RRM), Silicon
RECT, STANDARD, 20A, 60V, POWERFLAT; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 60V; Forward Current If(AV): 20A; Diode Configuration: Single; Forward Voltage VF Max: 505mV; Reverse Recovery Time trr Max: -; Forward Surge Current I