Stackpole Electronics RNCF0402BKE40R2
RNCF Precision Thin Film Chip Resistor 0402 Size 40.2 Ohm 0.1% 0.063 W 25ppm/°C
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet10 pagine2 anni fa
Stackpole Electronics
Future Electronics
Master Electronics
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRT0402BRD0740R2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 40.2ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD0739RL
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD0737R4L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 37.4Ohm 0.1% Paper T/R
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 40.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Stackpole Electronics RNCF0402BKE40R2 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 40.2ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES PREC, 0402, 40.2 ohm, 0.1%, 25 ppm
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/10W 0402