SiTime SIT1602BC-13-18S-50.000000G
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin PQFN SMD T/R
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet18 pagine3 anni fa
Datasheet17 pagine5 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2017-05-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Single-Chip One-Output Clock Generator 50MHz 1.8V 50ppm 5-Pin SOT-23 T/R
Oscillator MEMS 50MHz ±50ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 3.3V, -20C-70C, 50ppm 4 VDFN 3.2x5.0x0.9mm TUBE RoHS Compliant: Yes
Oscillator XO 50MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Medical 4-Pin SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di SiTime SIT1602BC-13-18S-50.000000G fornite dai suoi distributori.
STANDARD FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 2520, 50PPM, 1.8V, 50MHZ, ST, SMD
LVCMOS Output Clock Oscillator, 50MHz Nom
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS