Sensata CX380D5R
SPST Solid State Relay Through Hole PCBMount, Random SCR, 5 A, 15 V dc
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata CX380D5R.
IHS
Datasheet5 pagine5 anni fa
Sensata /Crydom
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.07%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1991-11-01
Parti correlate
SensataCX380D5
Relay;SSR;Zero-Switching;SPST-NO;Cur-Rtg 0.06-5A;Ctrl-V 4-15DC;Vol-Rtg 48-530V
SensataCXE380D5
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 5A 530V AC-OUT 4-Pin SIP
SensataMCX380D5
MCX Series 5 A 530 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Through Hole-SIP-4
Descrizioni
Descrizioni di Sensata CX380D5R fornite dai suoi distributori.
Solid State Relays - PCB Mount PCB SIP SSR 530Vac /5A, 3-15Vdc,RN
CX Series 5 A 48 to 530 V Random DC Control Solid State Relay PCB - SIP-4
Relay SSR 15mA 15V DC-IN 5A 530V AC-OUT 4-Pin SIP
Solid State Relay R-Vers. 530V 5A SIP4
SIP SSR - Ratings to 5A @ 280 VAC - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output
RELAY, SOLID STATE, 5A, 380VAC; Series:CX; Control Voltage Type:DC; Current, Load Max RMS:5A; Current, Load Min RMS:0.06A; Current, Surge:250A; Voltage, Load RMS Max:530V; Voltage, Load RMS Min:48V; Terminal Type:Through Hole; ;RoHS Compliant: Yes
RELAY, SOLID STATE, 5A, 380VAC; Series:CX; Control Voltage Type:DC; Max Load Current RMS:5A; Min Load Current RMS:0.06A; Current, Surge:250A; Voltage, Load RMS Max:530V; Voltage, Load RMS Min:48V; Terminal Type:Through Hole; Approval Bodies:CSA, VDE; Approval Category:UL Recognised; Contact Configuration:SPST N/O; Contact Style:Random turn-on; Control Current Typ:15mA; Dielectric Strength, VAC:4000V; External Depth:7.6mm; External Length / Height:25.4mm; I2t:260s; Input Impedance:300ohm; Leakage Current:0.1mA; Max Current Load AC:5A; Min Load Current:0.06A; No. of Pins:4; Output Type:SCR; Pin Length:7.6mm; Temp, Op. Max:80°C; Temp, Op. Min:-30°C; Termination Type:SIP; Voltage, Blocking:1200V; Voltage, Control DC Max:15V; Voltage, Control DC Min:3V; Voltage, Drop @ Rated Current:1.4V; Width, External:43.1mm; dv/dt:500V/µs