Sensata CWD2490-10
Relay; SSR; Random Turn-On; Cur-Rtg 90A; Ctrl-V 3-32DC; Vol-Rtg 24-280AC; Pnl-Mnt
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata CWD2490-10.
IHS
Datasheet8 pagine8 anni fa
Sager Electronics
Sensata /Crydom
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+59.16%
Parti correlate
RELAY;SSR;ZERO-SWITCHING;CUR-RTG 90A;CTRL-V 5-24DC;VOL-RTG 24-240AC;SCREW
SensataA2490
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 90A; Ctrl-V 90-280AC; Vol-Rtg 24-280AC
Sensata /CrydomD2490
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 3V 22.9mm 0.012A
Sensata /CrydomD2490-10
Schneider ElectricW6690ASX-1
Relay; 48 to 600 VAC; Solid State; 90; SPST; 1350, 1800 A; Panel Mount; 5 mA
Schneider ElectricW6690DSX-1
Descrizioni
Descrizioni di Sensata CWD2490-10 fornite dai suoi distributori.
Relay SSR 10mA 32V DC-IN 90A 280V AC-OUT 4-Pin
Description Solid State Panel Mount Relay Control Voltage Range:3VDC to 32VDC Operating Voltage Range:24Vrms to 280Vrms Load Current:90A Isolation Voltage:4000Vrms Control Voltage Type:DC Relay Terminals:Screw Contacts:SPST-NO
Solid-State Panel Mount Relay; Control Voltage Type:DC; Load Current RMS Max:90A; Load Current RMS Min:0.25Arms; Peak Surge Current:1350A; Load Voltage RMS Max:280VAC; Load Voltage RMS Min:24VAC; Contacts:SPST-NO ;RoHS Compliant: Yes
SSR, 90A, 240VAC; Control Voltage Range:3V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:24V rms to 280V rms; Load Current:90A; Isolation Voltage:4kV; Control Voltage Type:DC; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Bodies:CSA, VDE, CE; Approval Category:UL Recognised; Blocking Voltage:600V; Control Current Typ:10mA; Control Voltage DC Max:32V; Control Voltage DC Min:3V; External Depth:58.4mm; External Length / Height:33mm; External Width:45.7mm; I2t:7560s; Insulation Resistance:1000Mohm; Leakage Current:1mA; Load Current Max:90A; Load Current Min:0.25A; Load Current RMS Max:90A; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Type:SCR; RMS Load Current Min:0.25A; RMS Load Voltage Max:280V; RMS Load Voltage Min:24V; Rate of Voltage Change dv / dt:500V/µs; Series:CW24; Surge Current:1350A; Terminal Type:Screw Type; Voltage Drop @ Rated Current:1.3V