Sensata CN048D60
Relay SSR 3mA 72V DC-IN 0.1A 48V DC-OUT 4-Pin Mini-SIL
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata CN048D60.
IHS
Datasheet6 pagine8 anni fa
Sensata /Crydom
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-05-05
Parti correlate
SensataCN048D24
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 16V 15mm 0.005A
SensataCN048D05
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 3V 15mm 0.004A
LittelfuseCPC1017N
CPC1017N Series SPST (1 Form A) 100 mA 60 V Solid State Relay SMT - SOIC-4
LittelfuseCPC1017NTR
Solid State Relays (SSR); CPC1017NTR; LITTELFUSE; 2.18 mm; SOP; Surface Mount; Yes
Relay SSR 20mA 1.3V DC-IN 0.12A 48V AC/DC-OUT 4-Pin USOP T/R
Relay SSR 20mA 1.3V DC-IN 0.12A 48V AC/DC-OUT 4-Pin USOP
Descrizioni
Descrizioni di Sensata CN048D60 fornite dai suoi distributori.
Solid State Relays - PCB Mount 48VDC/0.1A, 60VDC input, 6mm SIP SSR
SSR, SIP, 48VDC/0.1A, 60VDC INPUT; Control Voltage Type:DC; Input Voltage:0V DC to 48V DC; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:100mA; Load Voltage Range:38V DC to 72V DC; Switching Mode:Zero Crossing; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Contact Configuration:N/O; Current Rating:3mA; Input Voltage:60V; Terminal Type:Cage Clamp
Manufacturer Crydom Part No: CN048D60 RoHS: Unknown Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 3750 V Family: CN048 Input Type: DC Supplier_Package: Mini SIL Packaging: N/A Input Voltage: 38 - 72 V Maximum Output Current: 0.1 A Circuit Arrangement: N