Sensata CMXE100D6
SPST Solid State Relay Through Hole PCBMount, DC MOSFET, 6 A, 28 V dc
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata CMXE100D6.
IHS
Datasheet5 pagine5 anni fa
JRH Electronics
Electro Sonic
Sensata /Crydom
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.79%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1998-03-26
Parti correlate
SensataCMX100D6
CMX Series 6 A 100 V DC Control Solid State Relay PCB Mount - SIP-4
Solid state relay single phase [Crydom] DRA1-CMXE100D6 Solid state relay single phase
Relay SSR 15mA 10V DC-IN 6A 100V DC-OUT
LittelfuseCPC1718J
SSR RELAY SPST-NO 6.75A 0-100V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
LittelfuseCPC1918J
Relay SSR 100mA 1.4V DC-IN 15A 100V Automotive 4-Pin(4+Tab) ISOPLUS 264 Tube
Descrizioni
Descrizioni di Sensata CMXE100D6 fornite dai suoi distributori.
Relay SSR 12mA 28V DC-IN 6A 100V DC-OUT 4-Pin SIP
SSR RELAY PCB MOUNT SIP 100V DC/6A 20-28VDC IN FET OUTPUT
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier RoHS Compliant Solid State Relay 80C 2500V 6A 0.04Ohm
SSR, SIP, 100VDC/6A, 20-28VDC IN; Load Current:6A; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Control Voltage Type:DC; Forward Current If:12mA; Input Current:12mA; Input Voltage:20V DC to 28V DC; Isolation Voltage:2.5kV; Load Current Min:0mA; Load Voltage Max:100VDC; Load Voltage Range:0V DC to 100V DC; On State Resistance Max:0.04ohm; Output Type:MOSFET
Manufacturer Crydom Part No: CMXE100D6 RoHS: Unknown Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 2500(RMS) V Family: CMXE100D6 Input Type: DC Supplier_Package: SIP Packaging: N/A Input Voltage: 20 - 28 V Maximum Output Current: 6(RMS) A Circuit Arrange