Sensata /Crydom M5010012F
Silicon Controlled Rectifier, 100mA I(T), 600V V(RRM), 2 Element
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata /Crydom M5010012F.
element14 APAC
Datasheet4 pagine14 anni fa
Electro Sonic
TME
Master Electronics
Sager Electronics
Descrizioni
Descrizioni di Sensata /Crydom M5010012F fornite dai suoi distributori.
Power Module 100A 600V Hybrid Cc Includes Free-wheeling Diode
Discrete Semiconductor Modules 100A 600V SCR CC MODULE POWER
POWER MODULE SCRDIODE M SERI POWER MODULE
POWER MODULE SCR/DIODE M SER IES
DIP SSR - Ratings to 40A @ 480 VAC with external heat sink - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - Zero-crossing (resistive loads) or random-fire (inductive loads) output
Scr Thyristor, 100A, Single Phase; Scr Module Type:Bridge Rectifier, Single Phase - Scr/Diode; Peak Repetitive Off State Voltage:-; Gate Trigger Current Max:150Ma; Average Forward Current:-; On State Rms Current:100A Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom M5010012F