Sensata /Crydom EZE240D18
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/18A , 15-32Vdc In, ZC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata /Crydom EZE240D18.
TME
Datasheet5 pagine5 anni fa
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+23.12%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-04-09
Parti correlate
Sensata /CrydomEZ240D18
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 18A; Ctrl-V 5DC; Vol-Rtg 24-280AC; Faston
SensataEZ240D18S
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 4V 14mm 18A
SensataEZ240D18RS
Solid State Relays - Industrial Mount Ssr Relay, Panel Mount, Ip00, 240Vac/18A, 3-15Vdc In,
Relay Solid State 7mA 32 Volt DC Input 20 Amp 264 Volt AC Output 4-Pin
Relay SSR 132V AC-IN 20A 264V AC-OUT 4-Pin
Solid State Relay 28.8V DC Control 240V AC Load 20A Load Panel Mount Zero Cross
Descrizioni
Descrizioni di Sensata /Crydom EZE240D18 fornite dai suoi distributori.
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 18A 280V AC-OUT 4-Pin
SPST SOLID STATE RELAY TAB PANEL MOUNT, ZERO CROSSING SCR, 18 A, 32 V DC
Ic, normally-Closed Panel-Mount Solid-State Relay,1-Channel, m:Hl057Hd4.5 |Sensata/crydom EZE240D18
Compact design for low-profile applications; Ratings from 5A to 18A @ 600 VAC - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - 1/4" fast-on terminals for easy installation
SSR, 240VAC/18A, 15-32VDC IN, ZC; Contact Configuration: SPST-NO; Load Current: 18A; Operating Voltage Max: 280VAC; Relay Mounting: Panel; Relay Terminals: Quick Connect; Switching Mode: Zero Crossing; Operating Voltage Min: 24
SSR, 240VAC/18A, 15-32VDC IN, ZC; Control Voltage Range:15V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:24Vrms to 280Vrms; Load Current:18A; Relay Terminals:Quick Connect; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:4kV