Sensata /Crydom D53TP50C-10
Relay SSR 35mA 32V DC-IN 50A 530V AC-OUT 8-Pin
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata /Crydom D53TP50C-10.
Master Electronics
Datasheet5 pagine14 anni fa
Datasheet6 pagine8 anni fa
Electro Sonic
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-46.15%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-04-21
Parti correlate
Sensata /CrydomA53TP50D
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 AC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 90V 22mm 0.01A
Sensata /CrydomD53TP50D
Relay; SSR; Zero-Switching; Cur-Rtg 50A; Ctrl-V 3-32DC; Vol-Rtg 48-530AC; Pnl-Mnt
Sensata /CrydomD53TP50D-10
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 3P-SSR 530 VAC/50A,3-32VDC,RN
Relay Solid State; 528V AC Control; 480V AC 35A Load
SOLID-STATE RELAY, 3 PHASE - 3 ELEMENT, 45A 200-480VAC, WITH HEAT SINK, DIN MOUNT
Descrizioni
Descrizioni di Sensata /Crydom D53TP50C-10 fornite dai suoi distributori.
SSR Relay, 3-Phase, Panel Mount, IP20, 530VAC/50A RoHS Compliant: Yes
SOLID STATE RELAY SCREW PANEL MOUNT, RANDOM SCR, 50 A RMS, 32 V DC
Solid state relay, 48-530 VAC, instantaneous switching, 4-32 VDC, 50 A, PCB mounting, D53TP50C-10
SSR RELAY 3-PHASE PANEL MOUN T IP20 530VAC/50A 4-32VDC I
CRYDOM D53TP50C10 Solid State Relay, 4 to 32VDC, 50A. More details: Solid State Relay, Max. Output w/Heat Sink 50A, Input Voltage 4 to 32VDC, Voltage Output 48 to 530VAC, Turns On At Random Cross, 3 Phase, Switch Type SCR, Mounting Surface, Finger Safe Yes, Case Color Gray, Standards UL, CE
Manufacturer Crydom Part No: D53TP50C-10 RoHS: Unknown Output Type: AC I/O Isolation Voltage: 4000(RMS) V Family: D53TP50C Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 4 - 32 V Maximum Output Current: 50(RMS) A Circuit Arrang
RELAY, SSR, 50A, 530VAC, RAN; Control Voltage Range:4V DC to 32V DC; Load Current:50A; Isolation Voltage:4kV; Control Voltage Type:DC; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Control Current Max:35mA; Control Current Min:24mA; Control Voltage DC Max:32V; Control Voltage DC Min:4V; External Depth:79.7mm; External Length / Height:35.4mm; External Width:103.9mm; Fixing Centres:5.1mm; Fixing Centres LxW:47.6 x 92mm; I2t:2520s; Leakage Current:3mA; Load Current RMS Max:50A; Must Actuate Voltage:4VDC; Must Release Voltage:1VDC; No. of Phases:3; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Type:Random Turn-On; RMS Load Current Min:0.1A; RMS Load Voltage Max:530V; RMS Load Voltage Min:48V; Series:53TP; Surge Current:710A; Terminal Type:Screw; Turn Off Time:8.33ms; Turn On Time:8.33ms; Voltage Drop @ Rated Current:1.35V