Sensata /Crydom CL240D05
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 SSR 280VAC/ 5A 3-32VDC ZC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Sensata /Crydom CL240D05.
Master Electronics
Datasheet7 pagine9 anni fa
Datasheet5 pagine14 anni fa
Datasheet8 pagine8 anni fa
Electro Sonic
TME
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.10%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-12-08
Parti correlate
Sensata /CrydomCXE240D5
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 5A 280V AC-OUT 4-Pin SIP
SensataCX240D5
Solid State Relay (SSR) SPST-NO (1 Form A) 5VDC 125 Ohm 2A 30VDC SIP-4
SensataEZ240D5
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 4V 14mm 0.013A
LittelfuseCPC40055ST
800V AC, Zero Cross, Solid State Switch utilizing dual power SCR outputs. RoHS Compliant: Yes
Descrizioni
Descrizioni di Sensata /Crydom CL240D05 fornite dai suoi distributori.
SOLID STATE RELAY SCREW PANEL MOUNT, ZERO CROSSING, 5 A RMS, 32 V DC
TRIGGER OUTPUT SSR Solid State Relay
Solid State Relay 14mA 32V DC-IN 5A 280V AC-OUT 4-Pin
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, Panel, Triac
Solid State Relay, 5A, 3-32Vdc, Panel; Contact Configuration:-; Load Current:5A; Operating Voltage Max:280Vac; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:Zero Crossing; Operating Voltage Min:24Vac Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom CL240D05
SSR, IP00, 280VAC/5A, 3-32VDC, ZC; Control Voltage Range:3V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:24V AC to 280V AC; Load Current:5A; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:4kV; Terminal Type:Screw