Schneider Electric 9AS5A52-120
Relay; E-Mech; Power; SPDT; Cur-Rtg 10, 15, 30A; Ctrl-V 120AC; Vol-Rtg 240/28AC/DC; UL
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.comW9AS5A52-1209101Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Schneider Electric 9AS5A52-120.
IHS
Datasheet3 pagine11 anni fa
Future Electronics
Master Electronics
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2015-07-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Schneider Electric9AS5D52-24
Relay;E-Mech;Power;SPDT;Cur-Rtg 30A;Ctrl-V 24DC;Vol-Rtg 240/28AC/DC;Flange Mnt
Schneider Electric9AS5D52-12
Relay; E-Mech; Power; SPDT; Cur-Rtg 10; 15; 30A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 240/28AC/DC; UL
Electromechanical Relay SPDT 15A 110/120VAC 4.43KOhm Socket
POWER/SIGNAL RELAY SPDT MOMENTARY 1200mW (COIL) 15A (CONTACT) 24VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
RELAY; POWER PCB; SPDT; HIGH CAPACITY; FLUX PROTECTION; 115/120 VAC
Schneider Electric9AS5D52-5
Relay, E-Mech, Power, SPDT, Cur-Rtg 30A, Ctrl-V 5DC, Vol-Rtg 240/28AC/DC, Flange
Descrizioni
Descrizioni di Schneider Electric 9AS5A52-120 fornite dai suoi distributori.
Power Relay 120VAC 3KOhm 30A SPDT(50.29x27.4x27.9)mm Flange
Electromechanical Relay, SPDT, 30A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
W9A Series 30 A SPDT 120 VAC Panel Mount Miniature Power Relay
Electromechanical Relay SPDT 30A 120VAC 3KOhm Flange Mount
POWER RELAY, SPDT, 120VAC, 30A, FLANGE;; POWER RELAY, SPDT, 120VAC, 30A, FLANGE; Contact Configuration:SPDT; Coil Resistance:3kohm; Relay Mounting:Flange; Carry Current:20A; Coil Type:AC; Coil Voltage VAC Nom:120V; Contact Current AC Max:30A; Contact Current DC Max:30A
MAGNECRAFT 9AS5A52-120 Enclosed Power Relay, 30A, 120VAC, SPDT. More details: Enclosed Power Relay, Bottom Flange Mounting, Electrical Connection 1/4 In. Tab Terminal, 5 Pins, SPDT Contact Form, 30A @ 240VAC (NO)/15A @ 240VAC (NC) Contact Amp Rating (Resistive), 1 HP @ 120V, 2 HP @ 240V, 120VAC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Coil VA Rating 2.8, Hz 50/60, Features Class F Insulation, FLA/LRA and HP Ratings, Ballast Load Ratings, Small Package Size, Standards cURus