Schneider Electric 782XDX3M4L-24A
Relay; 3 A; 24 VAC@ 50/60 Hz; 25 C; 4PDT; 180 Ohms@ 25 C; 0.05 in.; -40 C
Scheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Relay Specialties782XDX3M4L-24A101
31m
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Schneider Electric 782XDX3M4L-24A.
Newark
Datasheet6 pagine18 anni fa
Master Electronics
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Parti correlate
Schneider Electric782XDX1C-24A
Relay; E-Mech; Control; 4PDT; Cur-Rtg 3A; Ctrl-V 24AC; Vol-Rtg 120/240 AC, 28/220 DC
PanasonicHC4D-H-AC24V
Power/Signal Relay, 8PDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
PanasonicHC4D-HP-AC24V
Relays 24VAC 3A 4PDT-MBB(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
General Purpose Relay Automotive For Control Panel
Schneider ElectricW78ACSX-3
Electromechanical Relay 4PDT 3A 24VAC 180Ohm Plug-In
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 12VAC;5A;250VAC/30VDC;Socket Mnt;Blade Term;MY Series
Descrizioni
Descrizioni di Schneider Electric 782XDX3M4L-24A fornite dai suoi distributori.
General Purpose Relays 4PDT 3A MINI POWER
ADVANTAGES OF A 782/FULL FEATURED, SUPER SERIES RELAY
Low Level - Full Featured Cover
Power Relay; Series:782; Coil Voltage VAC Nom:24V; Coil Resistance:180ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:3A; Relay Options:Indicator Light&Test Button; Relay Terminals:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes