Schneider Electric 782XDX2M4L-240A
Relay; E-Mech; GenPurp; 4PDT; Ctrl-V 240AC; 10A; 300V; SocketMnt; Lamp, Button; 700 Series
Scheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Relay Specialties782XDX2M4L-240A351
38m
Schede tecniche e documenti
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 pagine18 anni fa
Datasheet4 pagine20 anni fa
Master Electronics
Parti correlate
Power Relay 240VAC Coil 14-Blade Terminal 250VAC 10A 4 Poles Plug-In Base Mounting 4PDT
POWER/SIGNAL RELAY 4PDT MOMENTARY 2500mW (COIL) 10A (CONTACT) 24VDC (CONTACT) PANEL MOUNT
RELAY; E-MECH; GEN PURP; 3PDT; CUR-RTG 10A; CTRL-V 240AC; VOL-RTG 120/240 AC; 28 DC
TE Connectivity9-1419111-8
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 1000mW (Coil), 6A (Contact), AC Input, AC/DC Output
TE Connectivity8-1415001-1
TE Connectivity 4PDT PCB mount Non-Latching Relay, 230V ac Coil, 6 A
Power Relay 240VAC 10A 4PDT(27.5x41x42)mm Socket
Descrizioni
Descrizioni di Schneider Electric 782XDX2M4L-240A fornite dai suoi distributori.
POWER RELAY, 4PDT, 240VAC, 10A, PLUG IN; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:240V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:277V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:15.72kohm; Contact Configuration:4PDT
MAGNECRAFT 782XDX2M4L-240A Plug In Relay, 14 Pins, Square, 240VAC. More details: Plug In Relay, 14 Pins, Square Base Type, Contact Rating 8A @ 277VAC/28VDC, 240VAC Coil Volts, 4PDT Contact Form, Socket 2A584, 1EGP7, 1EGP8, G0839167, Contact Material Silver Alloy, LED Status Indicator, Manual Push To Test, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Marked