Schneider Electric 782XBXCT-12D
782 Series 15 A DPDT 12 VDC PCB Mount Ice Cube Power Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Schneider Electric 782XBXCT-12D.
IHS
Datasheet9 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-7.30%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity5-1393144-5
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 15A DPDT(28.17x21.84x41.33)mm Socket General Purpose Relay
TE ConnectivityK10P-11D55-12
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 0.075A (Coil), 12Vdc (Coil), 900Mw (Coil), 15A
TE ConnectivityK10P-11DT5-12
K10 Series 15 A DPDT 12 VDC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
Schneider Electric788XBXM4L-12D
Relay; 16 A; Plug-In Power; DC Operated; Panel Mount; 12 VDC@ 25 C; 1.4 W
TE Connectivity / P&BRM203012
Power Relay 12VDC 16A DPDT(73.5x38.5x35.5)mm Flange
Descrizioni
Descrizioni di Schneider Electric 782XBXCT-12D fornite dai suoi distributori.
Relay; E-Mech; Gen-Purp; DPDT; Cur-Rtg 15A; Ctrl-V 120AC; Vol-Rtg 300V; Thru-Hole
Electromechanical Relay, DPDT, 13.2VDC (Coil), 12A (Contact), 28VDC (Contact), Random, AC/DC Output
782 PCB RELAY; DPDT 15A; 12VDC
782XBXCT-12D, Schneider Electric-Legacy Relays
Plain Cover with PCB Terminals
Relay, Dpdt, 277Vac, 28Vdc, 12A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:12A; Product Range:782 Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:-; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Schneider Electric/legacy Relay 782XBXCT-12D