Schneider Electric 389FXCXC1-12D
Relay; E-Mech; Gen-Purp; 3PDT; Cur-Rtg 20A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 150AC; Side Flange
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Schneider Electric 389FXCXC1-12D.
IHS
Datasheet6 pagine11 anni fa
Newark
Master Electronics
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.88%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2015-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
TE Connectivity3-1608066-7
Electromechanical Relay DPDT 20A 12VDC 120Ohm Through Hole
TE Connectivity / P&BRM703012
Electromechanical Power Relay 3PDT 16A 12VDC 86Ohm Quick Connect Bracket Mount
TE Connectivity3-1393844-1
Electromechanical Relay 12VDC 110Ohm 25A DPDT (38.5x35.5x73.5)mm Bracket Power Relay
TE Connectivity / P&BKUMP-11D58-12
Electromechanical Relay DPDT 15A 12VDC 120Ohm Bracket Mount
PanasonicSP2-L2-DC12V
Compact Power Relay, 2 Form C, 15A 250VAC 10A 30VDC, 2 Coil Latching
Descrizioni
Descrizioni di Schneider Electric 389FXCXC1-12D fornite dai suoi distributori.
389F Series 20 A 3PDT 100 Ohm 12 V Side Flange Magnecraft Power Relay
Electromechanical Relay, 3PDT, 13A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Power Relay; Series:389F; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:100ohm; No. of Poles:3; Contacts:3PDT; Relay Mounting:Plug In; Height:73.66mm; Width:38.86mm; Depth:35.56mm; Carry Current:25A; Relay Terminals:Quick Connect
POWER RELAY, 3PDT, 12VDC, 20A, FLANGE; P; POWER RELAY, 3PDT, 12VDC, 20A, FLANGE; Product Range:MAGNECRAFT - 389F Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:20A; Contact Voltage VAC:150V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:3PDT; Coil Resistance:100ohm
MAGNECRAFT 389FXCXC1-12D Relay, 11Pin, 3PDT, 20A, 12VDC. More details: Relay, Side Flange Mounting, 11 Pins, 3PDT Contact Form, 20 Contact Amp Rating (Resistive), 12VDC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Coil VA Rating 3.5, Hz 50/60, Features Side Flange and Flag Indicator, Standards UL, CSA, CE