TE Connectivity FN2060-10-06
Power Line Filter 0Hz to 400Hz 10A 250VAC Quick Connect Flange Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity FN2060-10-06.
Farnell
Datasheet3 pagine0 anni fa
Datasheet5 pagine11 anni fa
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+33.50%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity FN2060-10-06 fornite dai suoi distributori.
Mains Filter Dimensions L x W x H: 85 x 54 x 30 mm Resistance technical notation: 0M47 Temperature range: -25 ... +100 °C IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Attenuation @ 10 MHz: 65 dB Attenuation @ 150 MHz: 25 dB Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.47 MOhm
FILTER, 10A, MULTI STAGE, CHASSIS; Voltage Rating, AC:250V; Current Rating:10A; No. of Phases:1; External Length / Height:30.3mm; Width, External:54mm; External Depth:85mm; Approval Bodies:VDE, SEV, CSA; Capacitance X Type Capacitor:0.47µF; Capacitance Y Type Capacitor:4.7nF; Fixing Centres:75mm; Inductance:0.8mH; Leakage Current:0.4mA; Max Supply Frequency:400Hz; Min Supply Frequency:0Hz; No. of X Type Capacitors:1; No. of Y Type Capacitors:2; Standard:IEC950; Terminal Type:6.35mm x 0.8mm; Weight:190g