Samtec SSW-128-02-F-D-RA-056
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 56 Contacts, Through Hole Mount Right Angle
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Samtec SSW-128-02-F-D-RA-056.
Samtec
Datasheet1 pagina8 anni fa
Technical Drawing3 pagine9 anni fa
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions68683-328
Conn Socket Strip SKT 56 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Dubox® Tube
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 56 Contacts, Through Hole Mount, SSQ Series
PCB Receptacle, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 56 Contacts, Through Hole Mount, SSW Series
1.27mm Pitch EBBI 50D Receptacle, Vertical, 40 Circuits, 2.79mm PC Tail Length
TE Connectivity2-534206-2
Conn Socket Strip SKT 44 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box
Descrizioni
Descrizioni di Samtec SSW-128-02-F-D-RA-056 fornite dai suoi distributori.
"Tiger Buy™ Socket Strip with PCB Tails
Conn Socket Strip SKT 56 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Layer
SAMTEC, INC SSW-128-02-F-D-RA-056
CONN RCPT 56POS 0.1 GOLD PCB R/A