Samtec FFTP-20-D-03.85-01-N
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 40 Positions, 3.85 ", 97.79 mm, 1.27 mm"
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Samtec FFTP-20-D-03.85-01-N.
Newark
Datasheet1 pagina8 anni fa
Samtec
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+71.98%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Parti correlate
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 16 Positions, 2 ", 51 mm, 1.27 mm"
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 20 Positions, 12 ", 304.8 mm, 1.27 mm"
Ribbon Cable, IDC Receptacle to IDC Receptacle, 40 Positions, 4 ", 101.6 mm, 1.27 mm"
TE Connectivity1-57013-5
TE Connectivity 1-57013-5 Ribbon & Flat Cable Madison Spec 100-4136 Rev. 3
Cable Assembly Twin-ax 0.5m 28AWG 36 POS iPass to 36 POS iPass M-M Crimp-Crimp Bag
Wire And Cable, 50 Conductor(s), 30AWG, 150V, Flat Flexible Cable
Descrizioni
Descrizioni di Samtec FFTP-20-D-03.85-01-N fornite dai suoi distributori.
"Low profile twisted pair ribbon cable assembly
Cable Assembly Twisted Pair 0.097m 30AWG IDC Connector to IDC Connector 40 to 40 POS SKT-SKT IDT-IDT Bulk
Cable Assembly 0.09m 30AWG 0.635mm 40 to 40 POS IDC Connector to IDC Connector F-F TIGER EYE™ Layer
.050 Tiger Eye IDC Twisted Pair Cable As
CABLE ASSY, 40P IDC RCPT-RCPT, 97.79MM;
Twisted Pair IDC 1.27mm .050"" Pitch
SAMTEC, INC FFTP-20-D-03.85-01-N
.050 X .050 C/L TWISTED PAIR FEM
Cable Assy, 40P Idc Rcpt-Rcpt, 97.79Mm; Connector To Connector:Idc Receptacle To Idc Receptacle; No. Of Positions:40Positions; Cable Length - Imperial:3.85"; Cable Length - Metric:97.79Mm; Connector Pitch:1.27Mm Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. FFTP-20-D-03.85-01-N