Samsung Electro-Mechanics CL21B154KOANNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 150nF, Surface Mount, 0805 inch
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Samsung Electro-MechanicsCL05B154KO5NNNC
0402 16V X7R 0.15uF 10% multilayer ceramic capacitor
TAIYO YUDENHMK325B7154KN-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.15 uF, ± 10 %, 1210, X7R, RoHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL21B154KOANNNC fornite dai suoi distributori.
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.15uF 16V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 0.15muF ±10% X7R