Samsung Electro-Mechanics CL03A103KQ3NNNC
6.3V 10nF X5R 卤10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-12-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Parti correlate
25V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK063BJ103KP-F
10V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL03A103KQ3NNNC fornite dai suoi distributori.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0201
Cap Ceramic 0.01uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0201 85C T/R
CL03 Series 10 nF 6.3 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 6.3V 10000pF ±10% X5R
CAP, 0.01UF, 6.3V, MLCC, 0201; Capacitance: 0.01µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: CL Series; Operating Temperatur