Samsung Electro-Mechanics CL31B684KBHNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.68 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
TME
Arrow Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-11-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
C Series 1206 0.68 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 680nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK316B7684KL-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 25VDC 0.68uF 10% X7R
KYOCERA AVX1206YC684KAT2A
1206 680 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
16V 680nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL31B684KBHNNNE fornite dai suoi distributori.
MULTI LAYER CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.68uF 50V X7R 10% SMD 1206 125C Embossed T/R
Chip Capacitor, 1206(3216), X7R, 0.68uF, +/-10%, 50V, Standa
SMD MLC Capacitor 680nF 50V X7R 1206
Capacitor Temperature range: -55 ... +125 °C Capacitance tolerance: ±10% Ceramic type: X7R Construction form: 1206 Capacitance: 680 nF Rated voltage: 50 VDC