Samsung Electro-Mechanics CL21B823KBFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 82nF, Surface Mount, 0805 inch
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet36 pagine10 anni fa
Future Electronics
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVX08055C823KAT2A
0805 82 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C823K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.082uF X7R 0805 10%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.082uF X7R 0805 10% AEC-Q200
Yageo GroupC0805C823K1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 0.082uF X7R 0805 10%
50V 82nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 82nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL21B823KBFNNNE fornite dai suoi distributori.
Samsung Electro-Mechanics
CL21 Series 82 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.082uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Emboss T/R
Chip Capacitor, 0805(2012), X7R, 0.082uF, +/-10%, 50V, Stand