Samsung Electro-Mechanics CL10B682KB8NNNC
50V 6.8nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet1 pagina6 anni fa
Samsung SCT
Future Electronics
Arrow Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+32.48%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0603C682K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6800pF X7R 0603 10%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0068uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
50V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105B7682KV-F
Cap, Mlcc, 0402, 50V, X7R, 6800Pf 10%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105B7682KV-F
Samsung Electro-MechanicsCL21B682KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 6800 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0603
25V 6.8nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B682JB8NNNC
50V 6.8nF X7R 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Samsung Electro-Mechanics CL10B682KB8NNNC fornite dai suoi distributori.
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 / 6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 6.8nF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
CL10 Series 6.8 nF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Chip Capacitor, 0603(1608), X7R, 6800pF, +/-10%, 50V, Standa
SMD MLC Capacitor 6,8nF 50V X7R 0603