Renesas DF61664W50FPV
512KB 3V~3.6V 50MHZ 92 LFQFP-144(20X20) Microcontrollers (mcu/mpu/soc) Rohs
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Renesas DF61664W50FPV.
Renesas
Datasheet1160 pagine19 anni fa
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.a.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-01-31
LTD Date2026-07-31
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
MICROCONTROLLER MCU, 32 BIT, H8SX, 50MHZ, LQFP-144
NXP SemiconductorsMC56F8367VPYE
56F8xx Series 18 KB RAM 512 kB Flash 60 MHz 16-Bit Microcontroller - LQFP-160
NXP SemiconductorsMC56F8167VPYE
16 Bit Microcontroller, MC56F Digital Signal Controllers, 56800E, 16 bit, 40 MHz, 512 KB