Recom Power R-78K9.0-0.5
Switching Regulator, 0.5A, 800kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Recom Power R-78K9.0-0.5.
IHS
Datasheet9 pagine3 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+12.16%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2023-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Recom Power R-78K9.0-0.5 fornite dai suoi distributori.
DC-DC CONVERTER, 1 OUTPUT, 12-36VIN, 9V/0.5A OUTPUT, SIP3, R-78K-0.5 SERIES
R-78K-0.5 Series Single Output 9 V 500 mA Non Isolated DC/DC Converter - SIP-3
Module DC-DC 1-OUT 9V 0.5A 4.5W 3-Pin SIP Module Tube
Non-Isolated DC/DC Converters 12-36Vin 9Vout 500mA
0.5A DC/DC-CONVERTER 'INNOLINE'
DC/DC Conv SIP3 12-36V 9V 0,5A
Dc-Dc Converter, 9V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:4.5W; Output Current Max:500Ma; Product Range:R-78K-0.5 Series; Dc/Dc Converter Mounting:Sip; Input Voltage Dc Min:12V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78K9.0-0.5