Panduit MT350-C316
Cable Tie Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (1) Hole Mounting 0.18 in. Tie Width Natural
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panduit MT350-C316.
Sager Electronics
Datasheet1 pagina14 anni fa
Datasheet8 pagine7 anni fa
Master Electronics
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUS
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.180 in. Tie Width Stainless Steel
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.310 in. Tie Width Stainless Steel
Marker Plate (4) Hole Mount 316 Stainless Steel Natural 1.72 in. L x 0.75 in. W
Weidmuller1774500000
Cable and Conductor Marker 48mm x 11mm Stainless Steel Silver
Weidmuller1774510000
Stainless steel cable maker, inscribable, (W x H) 60 x 11 mm, silver, 1774510000
Cable and Conductor Marker 108mm x 11mm Stainless Steel Silver
Descrizioni
Descrizioni di Panduit MT350-C316 fornite dai suoi distributori.
Marker Tag, 316 Ss, 1 Hole, 3.50" (89Mm) Rohs Compliant: Yes |Panduit MT350-C316
MARKER TAG, 316SS, 89X19MM, PK100; Label Type:Tag; Label Size:19 x 89mm; Material:316 Stainless Steel; Colour:Natural; Legend:23 Characters Per Line, 3 Lines of Text Max; Pack Quantity:100; External Length / Height:89mm; Material Thickness:0.25mm; Width, External:19mm; Pack Size:100
Marker Tag, 316 Stainless Steel, Rectangular, 1 Hole, 3.50 Inch (89.0mm) Length x 0.75 Inch (19.0mm) Width x 0.010 (0.25mm) Thickness. Provides permanent identification of pipes, conduit, valves, cables and equipment in harsh environments. Designed for use with Panduit Pan-Steel Stainless Steel Cable Ties for fast installation at lowest installed cost. All marker plates/tags can be embossed or laser etched with Panduit Factory Custom Marking Service. Designated plates feature easy feed design with a raised slot to simplify cable tie installation and improve productivity.