Panduit IT9100-CUV6A
PANDUIT IT9100-CUV6A Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Blue, 358 mm, 8.9 mm, 100 mm
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panduit IT9100-CUV6A.
Master Electronics
Datasheet192 pagine21 anni fa
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginSingapore
Parti correlate
Cable Tie, 15-1/2 in L, 4.53 in Max Bundle Dia., Blue, Nylon 6/6, 124 lb Strength, 100 PK
Descrizioni
Descrizioni di Panduit IT9100-CUV6A fornite dai suoi distributori.
CABLE TIE, WIDE, LHT, BLU; Cable Tie Length:358mm; Cable Tie Width:8.9mm; Cable Tie Material:Nylon 6.6; Cable Tie Colour:Blue; Tensile Strength N/m²:500N/mm²; Cable Bundle Diameter Min:100mm; Cable Bundle Diameter Max:8mm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Accessory Type:Cable Tie; Body Material:Nylon 6.6; Cable Diameter Max:100mm; Cable Diameter Min:8mm; Colour:UV Light Blue; External Length / Height:358mm; External Width:8.9mm; Material:Ultraviolet Resistant Nylon 6.6; Tensile Strength N/mm²:500N/mm²
Cable Tie, In-Line, 14.1 Inches (358 mm) Length, Light-Heavy, Weather Resistant, Light Blue color to match the foam. Lasts 2-3 times longer than normal pigmented colors. No protruding head to cause injury since head is inverted. No protruding tie tip to cause injury since the tip is trapped between the tie and the foam. Tie will not slip on the foam since the head will indent the foam to remain captive. Wide tie body 0.35 inch (8.9 mm) for improved aesthetics. Cannot over-tension tie causing bulges in the foam. Install by hand or use Panduit GTH installation tool. Flexible and easy to handle and install. No need to heat weld the ends closed. No cut-off scrap pieces to handle or pick up. Strong 124 pound (552 Newton) minimum loop tensile strength. Locking wedge is protected from unlocking and from ultraviolet light exposure. Ties are installed with the teeth on the inside against the foam.