Panduit DNF18-205FIB-L
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 19.8mm Tin Bottle
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panduit DNF18-205FIB-L.
element14 APAC
Datasheet1 pagina0 anni fa
Master Electronics
Electro Sonic
Trend di 3 mesi:
-95.68%
Parti correlate
Panduit DNF18-188FIB-M Female Disconnect, Nylon Insul, 600V, 22-18AWG, Red, 1000Pcs
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG F 23.6mm 8.9mm Tin Loose Piece
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 22.6mm Tin InsulKrimp™ T/R
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG F 19.81mm 5.84mm Electro-Tin InsulKrimp™ Adhesive T/R
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 18mm Tin T/R
Quick Disconnect Terminal 18-22AWG Brass Red F 21.8mm Tin InsulKrimp™ Reel
Descrizioni
Descrizioni di Panduit DNF18-205FIB-L fornite dai suoi distributori.
Female Disconnect, 5.2/4.8Mm, 22-18Awg; Product Range:Dnf-Fib Series; Terminal Type:Female Quick Disconnect; Tab Size - Metric:5.21Mm X 0.81Mm; Tab Size - Imperial:0.205" X 0.032"; Wire Size Awg Min:22Awg; Wire Size Awg Max:18Awg; Rohs Compliant: Yes |Panduit DNF18-205FIB-L
The vibration resistant female disconnect is made of brass and is tin-plated. It is fully insulated in a red nylon housing. It has a tab size of 0.205/0.187 x 0.032 (5.2/4.8 x 0.8 mm) and supports a wire range of 22-18 AWG (0.5-1.0 mm). It is 0.78 (1